BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 6754163
nr 675 4163
Ljusstakar
1 par, sent 1800-tal, Nysilver, höjd: 25
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 10 januari 2011
kl 19:05:58
100 kr
150 kr
250 kr
250 kr
300 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.